Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Φεβρουαρίου 1, 2012

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΑΟΜ ΔΟΞΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

ΠΡΟΣ Ε.Π.Σ. Αρκαδίας Τρίπολη Κοινοποίηση: 1)Σύνδεσμο Διαιτητών Αρκαδίας 2)Ομοσπονδία Διαιτητών Ελλάδος 3)Μέσα ενημέρωσης Είναι η πρώτη φορά όπου η διοίκηση του σωματείου Α.Ο.Μεγαλόπολης ΔΟΞΑ αποφασίζει να καταγγείλει διαιτησία. Η πολιτική των χαμηλών τόνων φαίνεται πως από πολλούς εκλαμβάνεται ως αδυναμία και αυτό φάνηκε την Κυριακή 5/2/2012 όπου ο Α.Ο.Μ ΔΟΞΑ φιλοξενήθηκε στο γήπεδο του Κορακοβουνίου από την τοπική ομάδα. Μας προκαλεί εντύπωση ο τρόπος με τον οποίο αντιμετωπίστηκε η ομάδα μας από το διαιτητικό τρίο των κκ. Γκριτζέπη Γ ,Τσιώρου Φ, Ντελόπουλου Κ. Έκλεισε τα μάτια σε καταφανέστατη περίπτωση ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗΣ σε ανατροπή του ποδ/στη μας ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ από αντίπαλο ποδ/στή στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου , απόφαση που σαφώς θα άλλαζε την ροή και τις ισορροπίες του αγώνα την στιγμή που η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1. Η φάση εξελίχθηκε μπροστά στα μάτια του βοηθού κ.Τσιώρου. Η φάρσα συνεχίστηκε στο 88 λεπτό όταν ο διαιτητής κ.Γκριτζέπης Γ. κα